הרובוט שמציג את הקשר המפתיע בין רובוטים, מחטים ומרפקים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

החזון הדמיוני ביותר על רובוטים הראה עתיד אפוקליפטי שבו רובוטים דמויי אדם משתלטים על העולם והופכים את אלו שיצרו אותם לעבדים. ב-2019, עדיין לא ברור אם תהיה אפוקליפסת רובוטים, אבל מה שבטוח הוא שרובוטים דמויי אדם כבר הפכו לחלק מהעתיד. החודש, הוצג בוועידת הסלולר העולמית בברצלונה רובוט שהצליח להשחיל במדויק חוט לתוך מחט ולגרום לכולם לתהות מה הצעד הבא באבולוציה הרובוטית.

תנועה קלילה עם מרפקים ממתכת

עד ליום שבו רובוטים ירוצו מצד לצד ויחשבו בכוחות עצמם יש עוד שנים רבות, ובינתיים ענקי התעשייה מנסים למצוא את האיזון בין דיוק ובין המראה המתכתי של רובוטים דמויי אדם. בוועידה הסלולר העולמית (Mobile World Congress (MWC)) השתתפו ענקים מהתעשייה שהציגו את הפיתוחים העדכניים ביותר בתחום, ובין המשתתפים הבולטים הייתה חברת INNFOS הסינית אשר הציגה את רובוט השירות המרשים – XR-1.

הרובוט דמוי האדם נראה ידידותי להפליא והצליח לעשות פעולות קטנות שעשו רושם גדול על המשתתפים; בין היתר, ה-XR1 כבש את הכנס עם תנועות ריקוד, מזיגת משקאות ואפילו השחלת חוט דרך קוף מחט באופן שרבים מאיתנו לא מצליחים לעשות. נציגים מחברת INNFOS ייחסו את התנועות המדויקות של הרובוט שלהם לפיתוח של מפעילים (actuators) המספקים לרובוט גמישות שלא הייתה קיימת ברובוטים של ימים עברו.

ה-XR1 הוא דוגמה מצוינת למה שקורה כיום בעולם הרובוטיקה שבו מנסים ליצור רובוטי שירות המסוגלים לבצע מטלות מורכבות וחסכוניות עבור מפעלים ונותני שירות שונים. בבודפשט התחילו להכניס את העתיד כבר בהווה עם רובוטים המשרתים לקוחות בבתי קפה ומגישים להם משקאות ומאכלים בחן מגושם שקשה להתחרות בו.

רובוטים מהסוג הזה צפויים לחדור לשווקים בכל רחבי העולם, לרבות ישראל, הודות לכך שהם עוזרים לחסוך בעלויות עובדים, לשפר את איכות השירות ואפילו למשוך לקוחות סקרנים שרוצים לראות כיצד רובוט עובד. במדינה הקטנה שלנו הוצג הסאן בוט המסוגל לבצע שלל משימות פשוטות ומורכבות כאחד לפי הצרכים שלכם; החל ממטלות ביתיות, דרך מתן שירות בחנויות ומסעדות ועד למפעלי תעשיה – הסאן בוט השתמש במרפקים שלו כדי להיכנס לישראל, והוא יכול להיכנס גם לביתכם.

האבולוציה המדהימה של רובוטים דמויי אנוש הוצגה החודש בוועידת הסלולר העולמית, ואחרי שהוצג רובוט שמסוגל לבצע משימה פשוטה אך מורכבת כמו השחלת חוט, נותר רק לראות מה יהיה בכנס בשנה הבאה.

Close Menu